Czy warto kupić iPhone 7?

Firma Apple całkiem niedawno zaprezentowała nareszcie szerszej publiczności produkt, na który wszyscy czekali. Jest to najnowsza odsłona słynnego iPhone`a, nosząca numer 7. Oczywiście, na temat modelu szybko pojawiło się wiele różnych opinii które pokazują, że posiada on zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Warto zapoznać się z nim nieco bliżej i zobaczyć, czy jego zakup jest faktycznie opłacalny. Jakie nowości wprowadzono w nim w stosunku do poprzednich modeli? Czym najnowsze dziecko Apple może oczarować swoich użytkowników?

W pierwszej kolejności w oczy rzuca się oczywiście wygląd zewnętrzny. Trzeba przyznać, że to, co prezentowano w licznych zapowiedziach nie budziło żadnego szczególnego zachwytu. Fakt, telefon wyglądał bardzo ciekawie, ale w gruncie rzeczy nie różnił się zbytnio od swoich poprzedników i wydawało się, że w tej kwestii nie wprowadzono żadnych większych zmian. Kiedy jednak weźmiemy model do ręki i przyjrzymy mu się nieco bliżej szybko zobaczymy, że producent naprawdę dołożył starań do tego, aby nowy model faktycznie stanowił ciekawy powiew świeżości. Uznanie budzą przede wszystkim detale, które nie rzucają się w oczy w pierwszym momencie. Obudowa jest bardzo elegancka – wykonana z aluminium, posiadająca zaokrąglone rogi prezentuje się naprawdę ciekawie.

Model jest bardzo nowoczesny, zatem w designie postawiono raczej na minimalizm. Prostota łączy się tu z doskonałym stylem; w wyglądzie trudno doszukiwać się ogromnej fantazji, ale to właśnie jego minimalizm sprawia, że wygląda on tak elegancko. Ciekawy wygląd obudowy idzie to w parze z jej wytrzymałością. Ponadto telefon, w przeciwieństwie do swoich poprzedników, jest wodoszczelny, co oczywiście znacznie zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania.

Oczywiście, nie wszystkie cechy nowego telefonu przypadły do gustu użytkownikom – wiele z nich wzbudziło wiele kontrowersji i z góry utwierdziło niektórych ludzi, że nie warto kupować tego telefonu. Jedną z najważniejszych zmian – zdaniem większości ludzi, na gorsze – jest brak wejścia mini jack. Plotki i pogłoski na temat tak rewolucyjnej i bezsensownej na pierwszy rzut oka krążyły w internecie już od 2015 roku, ale przez długi czas właściwie nikt nie wierzył w ich prawdziwość – wydawały się one dość niedorzeczne. Ostatecznie jednak producent potwierdził, że takie zmiany faktycznie zostaną wprowadzone. Niestety trzeba przyznać, że coś takiego znacznie utrudniło korzystanie z telefonu. W końcu z wejścia tego korzysta większość zestawów słuchawek, przez co osoby które lubią słuchać muzyki z telefonu mają obecnie spory problem.

Mimo tej jednej, dość kontrowersyjnej zmiany nie da się zaprzeczyć, że iPhone wniósł wiele nowości do tej serii i pod wieloma względami jest rzeczywiście bardzo dobry. Telefon został wyposażony przede wszystkim w znacznie sprawniejszą baterię, która po naładowaniu działa znacznie dłużej. Ulepszono też interface telefonu, dzięki czemu korzystanie ze wszystkich jego funkcji stało się łatwiejsze i wygodniejsze. Niewątpliwym krokiem do przodu jest też wspomniana już obudowa, która stała się bardziej wytrzymała i praktyczna.

A wy co myślicie o nowym telefonie od Apple?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s