Apple Watch hitem wśród sprytnych zegarków

Smartwatch Apple Watch coraz bardziej dominuje rynek tych urządzeń i trudno znaleźć kogokolwiek zaskoczonego takim obrotem spraw. Wielkość sprzedaży Apple Watch jest nieporównywalna z jego alternatywami, a przychód jest nawet lepszy od spodziewanego. Szefowie koncernu pochwalili się nawet, że jak wynika z analizy firmy Sline Inteliigence, sprzedaż w okresie przedświątecznym wyraźnie przekroczyła założenia specjalistów.

Jak się okazuje, Apple Watch jest jednym z najpopularniejszych prezentów gwiazdkowych na amerykańskim rynku. Już teraz praktycznie nie ma wątpliwości, że po podliczeniu wszystkich danych czwarty kwartał 2016 roku okaże się najlepszy w dotychczasowej historii hadżetu.
Czym jest Apple Watch?
Apple Watch to smartwatch firmy Apple dostępny w dwóch wersjach: Series 1 i 2. Seria 2 jest znacznie lepsza, ponieważ posiada jaśniejszy wyświetlacz, cechuje się wodoszczelnością oraz posiada wbudowany moduł GPS, którego w wersji 1 nie uświadczymy.

Model Apple Watch miał być porównywalny do modelu Series 2, ale w praktyce tak nie jest. Najważniejszą różnicą jest zupełnie inny procesor pracujący w nowej wersji urządzenia. Nie dość, że jest szybszy, to posiada jeszcze akcelerator graficzny poprawiający jakość pracy urządzenia.

Nie da się też nie zauważyć, że Series 2 jest wyraźnie grubszy i cięższy, co na pewno jest jego wadą. Aluminiowa obudowa urządzenia jest minimalnie wyższa i cięższa, co zostało wymuszone przez umieszczenie w nim większego akumulatora, który w starej obudowie by się nie zmieścił. Apple trzeba oddać, że kosztem 4g udało się uzyskać aż 30% wzrost ładunku w akumulatorze. Daje to szansę na utrzymanie działania zegarka nawet przez dwa dni bez ładowania. Taka sztuka jest jednak możliwa tylko w pobliżu telefonu iPhone, który będzie pełnił dla urządzenia Apple Watch rolę GPSu.
Nowości w Apple Watch 2

W Apple Watch Serii 2 pojawia się już trzecia wersja systemu operacyjnego WatchOS, która została stworzona na potrzeby dokładnie tego urządzenia. Na pierwszy rzut oka można zauważyć wzrost ilości cyferblatów, więcej doków szybkiego uruchamiania, jak również specjalną funkcję połączeń alarmowych. Już generacja Series 1 posiadała więcej możliwości pracy bez dołączonego smartfona w porównaniu z pierwszym modelem Apple Watch, więc tutaj akurat nie można mówić o żadnej rewolucji.

Najważniejszą zmianą jest na pewno zastosowanie modułu GPS. Nie jest to na pewno najlepszy GPS na rynku, ale nie da się też ukryć, że wcale nie jest jakoś specjalnie źle. W czasie jazdy na odcinku 53 kilometrów urządzenie pomyliło się o 450 metrów. Z tego powodu nikt szat rozdzierał nie będzie.

Na pewno wrażenie za to zrobi lepszy wyświetlacz, który cieszy przede wszystkim znacznie poprawioną jasnością. Bardzo pomaga to w czasie słonecznego dnia.

Innym udogodnieniem jest nowy procesor oznaczony nazwą kodową S2. Za jego sprawą start aplikacji nigdy nie jest dłuższy niż 5 sekund, a większość nich jest w stanie działać pełni płynnie. Związane jest to w dużej mierze z obecnością w procesorze dedykowanego akceleratora graficznego.
Podsumowanie

Apple Watch Series 2 jest na pewno krokiem w dobrą stronę. Lepszy wyświetlacz i wodoszczelność całego urządzenia spowodują, że liczba osób niezadowolonych i narzekających na konstrukcję na pewno się zmniejszy. Nie umilkną za to głosy kwestionujące czas pracy Apple Watch. 2 dni to scenariusz skrajnie optymistyczny i mało realny. Co więcej, cały czas pokutuje problem wstecznej kompatybilności. Do wspierania pracy Apple Watch potrzebny jest telefon iPhone w wersji przynajmniej 5.

Źródło zdjęcia i statystyk: https://sprawdzonyserwisant.pl/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s